Oracle Times’a göre, Monero’nun 2020’de dünyanın en iyi ve yaygın olarak kabul edilen üç kripto para biriminden biri olması bekleniyor. Monero, sunduğu yüksek gizlilik seviyesi nedeniyle, kripto para dünyasının desteğini ve kabulünü kazandı. Bununla birlikte, kripto para biriminin merkezi olmaması, belirli bir zamanda aralığındaki fiyatını tahmin etmeyi oldukça zorlaştırıyor. Dijital paraların fiyatları ve eğilimleri hakkında tahminler olsa bile, bu tahminler genellikle doğru çıkmamaktadır. Monero da, bir kriptopara birimi olarak da fiyatları tahmin etme zorluğu ile karşı karşıya. Bununla birlikte, bazı farklı kaynaklar bize Monero’nun (XMR) fiyat tahminini anlamamız konusunda ipuçları sunuyor. Bu kaynaklardan bazıları; 

File:Cryptocurrency logos.jpg - Wikimedia Commons
  • LongForecast: Bu, finansal piyasalar ve kripto para piyasalarındaki dalgalanmaları tahmin etmeye odaklanan bir tahmin ajansıdır. 100’den fazla dijital para biriminin fiyatını tahmin ettikleri yaygın olarak biliniyor. Monero için LongForecast, fiyatın yılın iki döneminde, Nisan ve Aralık aylarında dalgalanacağını tahmin ediyor. Nisan ayında fiyatın 554 – 638 USD arasında değişeceğini ve Aralık ayında 810 – 945 USD seviyesine yükseleceğini öngörüyor. 
  • Trading beasts: Trading beasts, Monero kriptopara bir yıl içinde yaklaşık 150 USD’ye yükseleceğini tahmin ediyor. Böylece, Monero’nun fiyatının 2020’de yaklaşık 200 USD’ye ulaşabileceği tahmin edilmektedir. 
  • Crypto Ground: Bu, çeşitli dijital para birimlerinin fiyatlarını tahmin ettiği bilinen bir web sitesidir. Crypto ground, Monero’nun fiyatının 2020 yılı sonunda yaklaşık 118 USD’ye yükselebileceğini öngördü. Ayrıca, piyasa öğelerinin olumlu ve ilerici olup olmadığına bağlı olarak, XMR fiyatının 496 USD’ye yükselmesinin ve yıl sonundan önce muhtemelen 500 USD’ye ulaşmasının muhtemel olduğunu tahmin ediyor.  
  • CoinSwitch: Monero’nun kitlesel olarak benimsenmesinin yüksek olmasıyla, fiyatın daha önce hiç ulaşmadığı 250 USD’lik optimal bir noktaya ulaşabileceği öngörülmektedir. Şubat ayında 200 dolardan başlayıp yıl sonunda 250 dolara yükselmesi bekleniyor.  

2023 Yılı Monero Fiyat Tahmini

2021 ve 2022 yıllarında dijital paraların değerinde genel bir artış olacağı tahmin ediliyor. Bu nedenle, Monero’nun fiyatının 2023’te büyük ihtimalle yaklaşık 900 USD’ye önemli ölçüde artacağı öngörülmektedir. 

2025 Yılı Monero Fiyat Tahmini 

Dijital para birimlerinin benimsenmesi önümüzdeki yıllarda artmaya devam ettikçe, Monero’ya olan talebin de artması ve dolayısıyla Monero’nun 2025 yılına kadar 1397 USD’ye ulaşması bekleniyor. 

Uzmanlar, profesyoneller, teknoloji meraklıları ve John McAfee gibi dijital para birimindeki önemli kanaat önderleri de Monero dijital para birimi hakkında tahminlerde bulunuyor. John McAfee’ye göre Monero, en iyi ve yaygın olarak kullanılan dijital para birimlerinden biri olma özelliklerine sahip. Ayrıca Monero’nun dünyanın önde gelen dijital para birimi olarak Bitcoin ile bile rekabet edebileceğini tahmin ediyor.